علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال

یخچال ها زمانی به طور درست به کار خود ادامه میدهند که درب آنها به طور کامل بسته شده باشد و در صورت کوچکترین اشکالی در بسته شدن درب یخچال ممکن است ما شاهد ورود هوای گرم و همچنین خروج هوای سرد از یخچال و خراب و فاسد شدن مواد غذایی باشیم، اما گاهی این باز و بسته شدن با مشکل در نتیجه خشک شدن نوار دور درب یخچال اتفاق میافتد، اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستسد در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال بپردازیم.

 • علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال
 • خشک شدن لاستیک در یخچال باعث ایجاد چه مشکلاتی در یخچال میشود؟
 • چگونه از خشک شدن لاستیک دور درب یخچال جلوگیری نماییم؟
 • نتیجه گیری از علت خشک شدن نوار دور درب یخچال

علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال علاوه بر تاثیر مستیم بر روی مواد غذایی میتواند در صورت کارکرد نادرست در دراز مدت سبب وارد شدن آسیب های بیشتر به قسمت های مختلف یخچال شما نیز گردد بدین منظور در ادامه قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا لاستیک دور درب یخچال خشک میشود؟

 • لاستیک در یخچال به صورت یکنواخت در دور تا دور درب یخچال چسبیده است و علاوه بر سهولت در باز و بسته شدن یخچال مانع کوبیده شدن دب یخچال و وارد شدن آسیب به قسمت های دیگر آن میشود اما ممکن است گاهی در اثر برخی عوامل این لاستیک در یخچال خشک گردد که یکی از این عوامل را میتوان تنظیم نادرست درجه یخچال دانست.
 • یکی دیگر از عواملی که سبب خشک شدن لاستیک دور درب یخچال میشود طول عمر بالای آن میباشد، با توجه به مصرفی بودن این قطعه و استفاده هر روز آن ممکن است لاستیک دچار کهنگی وخشک شدگی گردد.
 • ممکن است لاستیک دور درب یخچال شما در اثر بی کیفیت بودن جنس آن در اسرع وقت و در مدت زمان کوتاهی دچار خشک شدگی گردد.
 • ممکن است قسمتی از لاستیک دور درب یخچال از محل خود خارج شده باشد و در اثر مجاورت بیشتر با هوا خشک شده باشد.
خشک شدن لاستیک در یخچال باعث ایجاد چه مشکلاتی در یخچال میشود؟

خشک شدن لاستیک در یخچال باعث ایجاد چه مشکلاتی در یخچال میشود؟

خشک شدن لاستیک در یخچال باعث ایجاد چه مشکلاتی میشود یکی دیگر از سوالات پر تکرار مصرف کنندگان یخچال ها میباشد که با عدم اطلاع از آن میتوان سبب ورود آسیب های جدی و زیادی به یخچال خود شد در ادامه برخی از این مشکلات را برای شما آورده ایم:

 • خرابی و خشک شدن لاستیک دور درب یخچال به معنای ورود راهی برای هوای گرم وخروج هوی سرد از یخچال است که این امر سبب به هم خوردن تعادل همای درون یخچال میشود.
 • دلیل قرار گیری این لاستیک در یخچال به دلیل محافظت از درب های یخچال در هنگام باز و بسته کردن و هم چنین قرار داشتن یک فیلتر برای برهم نخوردن هوای یخچال است زیرا ورود هوای گرم به دورن یخچال میتواند موجب اختلال در کارکرد ترموستات یخچال نیز گردد.
 • طبیعتا یک لاستیک دور درب یخچال خشک پس از گذشت مدتی دچار پارگی نیز میگردد که این امر یتواند موجب به هم ریختن کارکرد تروستات گردد زیرا با ورود هوای بیرون به داخل پیوسته دمای فضای داخلی یخچال تغییر کرده و ترموستات باید دستور فعالیت مجدد یخچال را جهت تنظیم دما صادر نماید.
 • در پی اعلام کارکرد توسط ترموستات کمپرسور یخچال مجبور است مدت زمان بیشتری کار رکده و پس از مدتی دچار کارکرد به صورت یکسره گردد که این امر سبب آسیب رسیدن به یخچال و پرداخت هزینه های زیاد تعمیر کمپرسور و ترموستات میگردد.

چگونه از خشک شدن لاستیک دور درب یخچال جلوگیری نماییم؟

به منظور جلوگیری از خشک شدن لاستیک دور درب یخچال شما میتوانید اقدامات زیر را به کار گیرید:

 • بهتر است در صورت تعویض نوار دور درب یخچال خود از یک جنس مرغوب و درجه یک استفاده نمایید تا در اثر مجاورت با هوا دچار خشک شدگی و آسیب نگردد.
 • بهتر است در تنظیم دمای یخچال خود دقت داشته باشید زیرا پایین بودن زیاد دمای یخچال نیز سبب خشک شدن لاستیک دور درب یخچال میگردد.
 • بهتر است در صورت کارکرد یکسره یخچال خود در اسرع وقت جهت تعمیر آن اقدام نمایید تا از خشک کردن لاستیک در یخچال جلوگیری گردد.
 • برای انجام این کار به بهترین شکل باید تعویض لاستیک را به یک فرد متخصص بسپارید.

نتیجه گیری از علت خشک شدن نوار دور درب یخچال

شاید خشک شدن لاستیک دور درب یخچال به تنهایی و در مراحل اولیه مساله مهمی نباشد اما با ادامه کارکرد یخچال و عدم تعویض آن شما شاهد بروز اشکالاتی در نحوه صحیح کارکرد یخچال خود نیز خواهید بود زیرا ممکن است لاستیک خشک شما دچار پارگی شده و راهی را برای ورود هوای بیرون به داخل فضای یخچال باز کند و مقدمات آسیب بیشتر را به دستگاه شما فراهم کند پس بهتر است در صورت هرگونه تغییر در لاستیک دور درب یخچال خود در اسرع وقت نسبت به نعویض آن اقدام نمایید تا از وارد کردن آسیب بیشتر جلوگیری نمایید.

Rate this post

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.