تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال

تعمیر یخساز و عیب یابی یخساز و پدال آبسردکن

در مقاله تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال به موارد زیر پرداخته ایم :

 1. پدال آبسردکن چیست و چه کاربردی دارد؟
 2. آیا مشکل دستگاه شما با تعویض یا تعمیر پدال آبسردکن حل میشود؟
 3. آموزش 0 تا 100 نحوه تعویض پدال آبسرد کن یخچال فریزر
 4. نکات مهم هنگام تعمیر یا تعویض پدال آبسرد کن یخچال فریزر .
 5. راهنمایی و استفاده از تجربیات تعمیرکار آریا تعمیر درباره تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال .

اگر از یخچال های ایرانی یا خارجی به مانند : الکترواستیل ، اسنوا ، امرسان ، الکترولوکس ، ال جی ، سامسونگ ، بوش ، ایندزیت ، آاگ ، دوو ، جنرال الکتریک ، وستینگهاوس ، وایت هاوس ، ویرپول ، آدمیرال ، زیمنس ، فریجیدر یا غیره استفاده میکنید و نیاز به تعویض پدال آبسردکن دارید ؛ نگران نباشید و به خواندن ادامه دهید.

تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال

پدال آبسردکن چیست و چه کارایی دارد ؟

اگر از یخچال فریزر آبریز دار یا ساید بای ساید استفاده میکنید ؛ میدانید که وقتی از سرکار به خانه میروید داشتن یک لیوان آب خنک چه انرژی خوبی به همراه دارد ، فرایند این اتقاف خوب توسط پدال آبسردکن انجام میشود ، همان قسمتی که با دست فشار میدهید تا آب خارج شود را پدال آبسردکن میگویند.با فشار زیاد و استفاده نامناسب این قطعه دچار مشکل میشود و معمولا جای فنر آن میشکند.

اگر این قطعه معیوب شود طبیعتا نمیتوانید از آبسردکن دسگاه خود استفاده نمایید و آن موقع است که به فکر تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال می افتید.

نگران نباشید و به خواندن ادامه دهید تا شما را با راهکارهای مهم هنگام تعویض پدال آبسرد کن و در نهایت سخن تعمیرکار آریا تعمیر در ارتباط با تعمیر پدال آبسردکن آشنا کنیم.

تعمیر پدال یخچال

آیا مشکل یخچال‌فریزر با تعمیر و تعویض پدال آبسردکن برطرف می‌شود؟

یکی از امکانات رایج در اکثر یخچال‌‌فریزرها، آبسردکن است. نقش آبسردکن در یخچال، مخصوصاً در فصول گرم سال پررنگ‌تر می‌شود. گاهی ممکن است بر اثر حوادث مختلفی مانند فشار دادن بیش از حد و استفاده نادرست از پدال آبسردکن یخچال، شکسته شود یا اینکه از جایش در رود. اگر برای شما نیز چنین مشکلی پیش ‌آمده است، با ما در ادامه همراه شوید. در این مقاله از سری مقالات آریا تعمیر قصد داریم شما را با نحوه تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال آشنا کنیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

بهتر است هنگام خراب شدن آبسردکن یخچال‌فریزرتان و قبل از خرید پدال آبسردکن جدید و تماس با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال، ابتدا تشخیص دهید که مشکل آبسردکن به دلیل خراب شدن پدال است یا نه؟ برای تشخیص این موضوع شما باید ابتدا موارد زیر را در یخچال چک کرده و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید:

 1. از وجود آب در آبسردکن یخچال مطمئن شوید.
 2. فیلترهای موجود در آبسردکن را بررسی کنید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل پیدا کنید.
 3. از فعال بودن آبسردکن در یخچال مطمئن شوید.
 4. سالم بودن شیر برقی را با کمک اهم‌متر تست کنید.

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر

هنگام خراب شدن پدال آبسردکن ، ابتدا باید آن را بررسی کنید؛ چون در برخی از مواقع درست کردن پدال آبسردکن تنها با تعمیر آن و بدون نیاز به تعویض پدال امکان‌پذیر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی‌ که اطلاعات کافی در زمینه تعمیر پدال آبسردکن یخچال ندارید، از تعمیر آن خودداری کنید و تعمیرات آن را به کارشناسان متخصص در این زمینه بسپارید.

در صورت داشتن اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات یخچال فریزر برای تعمیر پدال آبسردکن یخچال باید:

 1. درب یخچال را برای پیدا کردن شماره و مدل یخچال بازکنید و شماره آن را از قسمت داخلی یخچال پیدا کرده و در برگه‌ای یادداشت نمایید.
 2. با توجه به مدل و شماره سریال یخچال، پدال جدیدی را برای آبسردکن یخچالتان خریداری کنید.
 3. بعد از خرید پدال جدید، یخچال را برای تعویض پدال آبسردکن خاموش نمایید.
 4. سینی یخچال را از جایگاه خود خارج کنید.
 5. در صورت وجود پیچ، آن‌ها را برای دسترسی به آبسردکن بازکنید.
 6. اگر در آبسردکن یخچال شما پیچ وجود نداشت آن را با یک چاقوی تیز به سمت بیرون آورید.
 7. بعد از در آوردن آبسردکن جایگاه میکروسوئیچ آبسردکن را پیدا کنید و بعد از در آوردن گیره‌های نگهدارنده میکروسوئیچ آن را از جایگاهش خارج کنید.
 8. توجه داشته باشید که گیرنده‌های نگهدارنده میکروسوئیچ بسیار ظریف و نازک هستند و ممکن است در صورت کوچک‌ترین فشاری شکسته شوند؛ پس لازم است این مرحله را با احتیاط و دقت کامل انجام دهید.
 9. در مرحله آخر تعویض پدال آبسردکن یخچال باید محفظه پدال را باز کنید و سپس پدال قدیمی را از درون آن درآورید و پدال جدید را جایگزین آن کنید.

نکات مهم تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر

هنگام تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال حتماً به این نکته توجه داشته باشید که باید عملیات گفته‌ شده در بالا را در هنگام خاموش بودن یخچال انجام دهید ، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی ‌که اطلاعات کافی در زمینه تعمیر و تعویض پدال ندارید، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به آبسردکن یخچال‌فریزر هنگام خراب شدن پدال آبسردکن یخچالتان با آریا تعمیر تماس بگیرید و حل مشکل پدال آبسردکن یخچالتان را به تعمیرکاران این نمایندگی بسپارید.

لازم به ذکر است بدانید تعمیرکاران آریا تعمیر دارای قطعات و تجهیزات لازم در زمینه تعمیرات و تعویض پدال آبسردکن یخچال برندهای مختلف هستند و پس از تماس شما با تجهیزات کامل به منزلتان مراجعه و مشکل را در مدت زمان کوتاه برطرف می‌نمایند.

نتیجه گیری مقاله تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال :

تعمیرکار آریا تعمیر برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان و درک بیشتر از مقاله تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال به انتشار تجربیات خود در زیر پرداخته است:

 • برا اینکه پدال آبسردکن شما دچار مشکل نشود بهتر است به آرامی آن را فشار دهید.
 • معمولا جای فنرهای داخل پدال میشکند و باید اقدام به تعویض نمایید .
 • در بعضی از موارد که پدال آبسردکن یخچال شما پیدا نمیشود ، جهت جلب رضایت شما برای تعمیر پدال آبسردکن میتوانیم با استفاده جوش پلاستیک مشکل را حل کنیم.
Rate this post

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.